E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Anasayfa

Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı

Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı 2013-2014 yılı eğitim öğretim yılında I. Öğretim Lisans programlarına öğrenci almaya başlamışttır. Sınıf Eğitimi Anabilim dalında 4 öğretim üyesi görev yapmaktadır.

BÖLÜM BAŞKANI Doç. Dr. Gökhan ÖZSOY  
Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı: Doç. Dr. Gökhan ÖZSOY  
Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Seher BAYAT  
Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hayriye Gül KURUYER  
Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Erkam SULAK  
Araştırma Görevlisi  Dr. Emel BAYRAK ÖZMUTLU  
Araştırma Görevlisi Saniye Nur GÜNDÜZ  
     

 

Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı: İlkokullara sınıf öğretmeni yetiştirmek amacıyla alınan öğrencilerin 8 yarıyılda, 156 kredi ve 65 ders almasını öngören bir lisans programıdır. Mezun olan öğrenciler, devlete veya özel sektöre ait ilkokullarda, dershane ve etüt merkezleri gibi eğitim kurumlarında Sınıf Öğretmeni veya idareci olarak görev yapabilmektedir. Bununla birlikte mezunların bir kısmı akademik kariyerine yurtiçi veya yurtdışında yüksek lisans ve doktora eğitimi alarak devam etme imkanına sahiptirler.  

Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümüne bağlı yapılandırılan Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı bünyesinde dört öğretim üyesi ve iki araştırma görevlisi bulunmaktadır;T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı