İletişim Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Anabilim Dalı

 

Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Anabilim Dalı, ilkokullara sınıf öğretmeni yetiştirmek amacıyla alınan öğrencilerin 8 yarıyılda, 156 kredi ve 65 ders almasını öngören bir lisans programıdır. Mezun olan öğrenciler, devlete veya özel sektöre ait ilkokullarda, dershane ve etüt merkezleri gibi eğitim kurumlarında Sınıf Öğretmeni veya idareci olarak görev yapabilmektedir. Bununla birlikte mezunların bir kısmı akademik kariyerine yurtiçi veya yurtdışında yüksek lisans ve doktora eğitimi alarak devam etme imkanına sahiptirler.  

Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümüne bağlı yapılandırılan Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı bünyesinde üç öğretim üyesi ve bir araştırma görevlisi bulunmaktadır;

Anabilim Dalı Başkanı : Doç. Dr. Gökhan ÖZSOY  
Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Seher BAYAT  
Öğretim Üyesi

Yrd. Doç. Dr. Talip ÖZTÜRK

Yrd. Doç. Dr. Hayriye Gül KURUYER

 

Öğretim Elemanı

Arş.Gör. Emel ÖZMUTLU

Arş.Gör. Saniye Nur Gündüz

 

(Öğretim üyelerimiz ile ilgili geniş bilgiye Web sayfamızdaki Akademik Personel linkinden ulaşabilirsiniz.)

Programın yürütülebilmesi için Eğitim Fakültesi binasında bu programa ayrılan mevcut toplam alan 908 metrekare olup 10 adet sınıf, 1 adet seminer odası ve 1 adet Bilgisayar laboratuvarı vardır. Sınıflarda Projeksiyon, İnternet donanımı ve ayrıca bir sınıfımızda akıllı tahta bulunmaktadır. Sınıflarımızın ikisi 88, diğerleri 55 öğrenci kapasitelidir.

Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı bünyesinde 8 yarıyılda alınması planlanan dersler aşağıdaki tabloda verilmiştir;

 

 

 

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00