E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
 Haberler & Duyurular
Yeni!  OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ GÖRSEL SANATLAR EĞİTİMİ DERSİ ALAN GEZİSİYeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI PEDAGOJİK FORMASYON GÜZ DÖNEMİ AKADEMİK TAKVİMİ ***6. GRUP PEDAGOJİK FORMASYON ÖĞRENCİ NUMARALARI*** Yeni! "OKUL DENEYİMİ" VE "ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI I" DERSLERİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE Yeni! Yeni!  Eğitim Fakültesi Öğrencileri Ordu Ulusal 4. Kitap FuarındaYeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI 6. GRUP PEDAGOJİK FORMASYON DERS PROGRAMIEĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNİN KİTAP FUARI ZİYARETİ Yeni! 4004-4005 KODLU TUBİTAK ÇAĞRI DESTEK PROGRAMLARININ TANITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Yeni! 2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ Yeni! LİSANS ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE (UZEM TANITIMI) Yeni! Yeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ PEDAGOJİK FORMASYON HAFTAİÇİ-HAFTASONU GRUPLARI1. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN ORYANTASYON SEMİNERİ DÜZENLENDİ Yeni! Yeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS DERS PROGRAMIYeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ SINIF ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS DERS PROGRAMIYeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ MATEMATİK VE FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS DERS PROGRAMIYeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS DERS PROGRAMIYeni!  2017-2018 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ PDR LİSANS EĞİTİMİ DERS PROGRAMIÖĞRENCİLER TARAFINDAN DOLDURULACAK "EUROSTUDENT VI" ANKET FORMU HAKKINDA BİLGİ Yeni! Yeni!  PEDAGOJİK FORMASYON ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI YÖNERGESİTOPLUMA HİZMET UYGULAMALARI DERSİ YÖNERGESİ Yeni! 
Anasayfa

Yeni!  Eğitim Fakültesi Öğrencileri Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarında

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi akademisyen ve öğrencileri Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı’na katıldı.

21-29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Şenol Sezer, Yrd. Doç. Dr. Nalan Arabacı ve Eğitim Fakültesi öğrencileri kitap stantlarını ziyaret ettiler.

154 yayınevinin bulunduğu, 72 yazarın okuyucuları ile buluştuğu, Türkiye’nin önemli yazarlarının çeşitli konularda söyleşi gerçekleştirdiği fuarda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara, “Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri ile birlikte dördüncüsü düzenlenen kitap fuarına ziyarette bulunduk. Üniversite olarak bu tür etkinlikleri can-ı gönülden destekliyoruz. Toplumumuzda özellikle gençlerin ve çocukların kitap okuma alışkanlığını kazanması açısından bu tür etkinliklerin çok yararlı olduğunun farkındayız. Fuara Eğitim Fakültesi öğrencilerimizin de katılmasını istedik, bu anlamda Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Şenol Sezer ve Yrd. Doç. Dr. Nalan Arabacı’ya teşekkür ediyorum.” dedi.

Birçok yazar ve yayınevinin yer aldığı fuarda tiyatrocu- yazar Kemal İnci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Metin Kara’ya yazmış olduğu “Yeşilçam Anıları” adlı kitabını imzaladı. Kitap stantlarını ziyaret eden ve pek çok yazarla tanışma fırsatı bulan Eğitim Fakültesi öğrencileri fuarda bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirdiler.

Milli değerler çizgilerle anlatılıyor

Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarında özellikle eğitim alanındaki yayınları inceleyen öğretim üyeleri, bir yayınevi tarafında hazırlanan ve Cumhurbaşkanlığı tarafından da takdirle karşılanan ‘Değerler Eğitimi’ setini de değerlendirdi. İlk ve ortaokullar ile lise seviyesindeki öğrencileri kapsayacak şekilde 52 haftalık bir eğitim programı içeren set, milli kahramanlık hikâyelerinin yanı sıra Nasreddin Hoca fıkraları, atasözleri, deyimler ve deyişlerle öğrencilerin kendi değerlerini farkında olmalarını sağlamayı amaçlıyor. ‘Değerler Eğitimi’ setiyle ilgili bir değerlendirme yapan Yrd. Doç. Dr. Şenol Sezer,  setin Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın sembol isimlerini konu alan çizgi roman ve hikâyelerle çocukların ve gençlerin yakın tarihi daha iyi anlamalarına olanak sağlayabileceğini ifade ederek, böylece ulusal birlik ve beraberlik ile düşman unsurlarla mücadele ruhunun erken yaşlarda aşılanması mümkün olabileceğini söyledi. T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı